O mně

Jmenuji se Lenka Petřeková (nar. 1991), a vyrůstala jsem v malé vesničce Vtelno v Ústeckém kraji. V patnácti letech jsem se s rodinou přestěhovala do Prahy.

Nyní žiji se svým manželem Michalem Petřekem, se kterým mám dvě děti Isabelu a Kryštofa, a pejskem jménem Groot, v Hostivicích u Prahy.

Již ve svých jedenácti letech jsem poprvé pocítila touhu stát se spisovatelkou, a pokoušela se psát. Plně jsem se tomu začala věnovat v době mé první  mateřské dovolené. Během této doby jsem napsala dílo Napsáno perem.

Současně s psaním knih jsem se začala externě věnovat copywritingu především pro e-shopy. Po mateřské dovolené jsem objevila chuť tvořit kreativní věci, a proto jsem se rozhodla začít podnikat v oblasti webdesignu a grafiky, čemuž se dodnes věnuji.

V roce 2018 jsem se přihlásila do literární soutěže vyhlášené při příležitosti 150. výročí položení základního kamene Národního divadla a 100. výročí vzniku Československé republiky. Můj literární příspěvek jsem nazvala Plus mínus 100 let, a je zařazen do památečního almanachu Od kamene ke zlatu, od divadla ke státu, který nyní tvoří trvalou současnou sbírku Archivu Národního divadla.

V roce 2023 se mi naskytla příležitost vydat své prvotní dílo Napsáno perem, které se řadí mezi romány.

Jsem milovnice malování obrazů, četby knih, luštění sudoku, pečení dortů a téměř všech činností, kde se mohu kreativně vyjádřit.

Galerie